6 důvodů proč firmy stále milují BlackBerry

Zdroj: Inc

Originální článek: 6 Reasons Why Businesses Still Love BlackBerrys

Autor originálního článku: John Brandon

Překlad: iTechHub

Navzdory rozruchu kolem iPhonů a Androidích zařízení mnoho firem stále zůstává věrných telefonům BlackBerry.
iPhone5? Na co?
Některým lidem nezáleží na nadšení kolem Applu. Jsou stále oddaní BlackBerrymu.
Navzdory pádu podílu RIM na trhu a padajícím akciím společnost stále vyrábí telefony, které jsou podle mnohých snadné na používání a lepší pro pracovní záležitosti, například psaní emailů.
Ve skutečnosti data sebraná společností Visage pro Inc.com ukazují, že 63% pracovníků ve více než 200 firmách v USA stále používá telefony BlackBerry.
Zde je 10 hlavních důvodů, proč malé firmy stále využívají BlackBerry:

1) Rychlost přístupu k emailu
Uživatelé BlackBerry si užívají dobrý přístup k emailu a rychlost. Bruce Coustillas, majitel Crystal Custom Eyewear říká, že používá BlackBerry kvůli push emailu. Říká, že není třeba nějaké zvláštní nastavování, aby to fungovalo – email prstě dorazí do schránky v telefonu automaticky. V porovnání s iPhonem a Androidem email doráží i o několik minut dříve.

2) Jednoduchost
Nazývejte to telefonem pro debily, pokud chcete, ale jednou výhodou BlackBerry je, že není příliš komplikovaný. Jeff Lewis, mluvčí marketingové společnosti Group M, tvrdí, že má v plánu získat věrný BlackBerry. Může rychle najít webový prohlížeč, email a textové zprávy. Omezený počet doplňkových služeb, jako přístup k rozpoznávání hlasu pomocí jednoho tlačítka, dělá BlackBerryho jednodušším na používání.

3) Vyšší bezpečnost
Mnoho telefonů BlackBerry vás nutí používat komplexní hesla – to je vlastnost, kterou možná vytvořilo vaše IT oddělení, aby se ujistilo, že vaše společnost je před hackery v bezpečí. I další telefony zaměřené na spotřebitele nabízejí ověřovací funkce, ale často bývají snadné na obejití. (Například rozpoznávání tváře vás zklame, pokud se vám do telefonu bude chtít podívat někdo s podobnou velikostí a tvarem hlavy.) Amy Zhang, členka vedení Affinity Fund Services, říká, že její společnost používá BlackBerry kvůli bezpečnosti.

4) Rychlé psaní
Ne každý musí tento problém pociťovat, ale někteří uživatelé BlackBerry tvrdí, že dotykové klávesnice na iPhonech nebo Lumii nereagují dost dobře na dotyky prstů. To záleží hlavně na veliksoti prstů a také na tom, jestli potřebujete cítit, že jste klávesu skutečně stiskli. Tracy Wernett, šéfka společnosti BroadPR, přísahá při BlackBerryho klávesnici: Je rychlejší, než jakýkoli dotykový telefon.

5) BlackBerry Messenger
Někteří uživatelé zůstali věrní BlackBerrymu kvůli klientovi pro textové zprávy. Wernett říká, že mnoho z jejích kolegů a obchodníků také používá tuto platformu, která je jako posílání zpráv SMS prostřednictvím operátora, ale funguje na BlackBerryho síti. Známost je běžné vysvětlení: Věříme tomu, co známe.

6) Větší soukromí
Někteří uživatelé BlackBerry nejsou fanoušci politiky společnosti Google na ochranu soukromí. Deb McAlister-Holland, manažerka poradenské marketingové firmy, říká, že nechce používat žádné produkty společnosti Google a rozhodla se raději zůstat u zařízení BlackBerry. Také ale uznává, že uživatelé iPhonů a Androidů to mohou vnímat jako generační záležitost – ona nemá potřebu nějakých super aplikací a služeb.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>