Google představuje nový ultratenký Samsung Chromebook za 249 dolarů.

Google ve čtvrtek oznámil příchod nového levného laptopu Samsung Chromebook, který je označován za „počítač pro každého“.

11,6-ti palcový Samsung Chromebook – za 249 dolarů (americká cena :/ ) si jej můžete ode dneška před objednat na Amazonu, Best Buy a u dalších obchodníků – se chce stát druhým, nebo třetím počítačem v domácnostech. Využívá Chrome OS a je ultra tenký, pouhých 0,8 palce a váží jenom 1.13 kg.

Zařízení má AMR Cortex-A15 procesor od Samsungu, 2GB RAM a 16GB flash paměti. Rozlišení obrazovky je 1355×726 a počítač podporuje 1080p videa i Bluetooth 3.0. Nabízí jeden konektor USB 3.0 a jeden USB 2.0. K laptopu v ceně získáte 100GB na cloudovém úložišti (Google Drive). Baterie vydrží více než 6 hodin.

Stroj není tak výkonný, jako Chromebooky, které Google již letos představil. Google cílí toto zařízení jako další počítač, a to i v případě lidí, kteří již Chromebook používají jako ten hlavní.

„Pokud jste kdy měli pocit, že je příliš obtížné a nákladné pořídit si další počítač (nebo dva), doufáme, že vy (a celá vaše rodina) dáte Chromebooku šanci,“ uvedl Sundar Pichai, místopředseda Google pro Chrome a aplikace, v příspěvku na bolgu.

 

Mimochodem, v ČR ho jen tak neseženete.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>