Google spouští novou verzi aplikace Zagat pro Android

Google v uplynulých dnech přidal k poněkud oldschoolové službě Zagat pro výběr restaurace – kterou koupil minulé září – úplně novou aplikaci pro Android, která bude k dispozici zdarma. Google ji podle svých slov „předělal od základů“. Stará a placená verze aplikace Zagat pro Android bude 15.října 2012 odstavena z provozu. Pro využívání nové aplikace musíte mít účet na Google+.

Zagat nabízí informace o asi 30.000 restauracích a umožňuje filtrovat vyhledávání podle kuchyně, hodnocení na Zagat, ceny nebo různých parametrů restaurace, jako například jestli disponuje zahrádkou. Uživatelé navíc mohou přidávat své hodnocení přímo z rozhraní aplikace. Hodnocení se budou zobrazovat na Google+ Local buď pod vaším jménem, nebo jako „Uživatel Zagat,“ záleží jen na tom, jakou možnost vyberete.

Nová aplikace byla navíc optimalizována pro 10‘‘ a 7‘‘ tablety se systémem Android.

 

Předchozí verze aplikace Zagat stály okolo 10 dolarů, zatímco nová je zcela zdarma. Uživatelé, kteří zaplatili zas starou verzi mohou zdarma získat tištěnou verzi průvodce po restauracích Zagat.

Zagat, který nebyl zrovna známý pro technickou chytrost před koupením společností Google, zveřejňoval své předchozí mobilní aplikace pro Android a iOS prostřednictvím partnerů, jako například Handmark. Platnost aplikace pro iOS vyprší na začátku příštího týdne a Google pravděpodobně spustí novou verzi, ačkoliv webové stránky Zagat zatím nenabízejí žádnou aplikaci pro iOS.

Pokud uvážíme propojenost mezi Google+ Local, Google Maps a Zagat a fakt, že Google nabízí prakticky ty samé funkce (a hodnocení Zagatu) v sekci „Local“ na Google+, je zajímavé být svědky toho, že Google stále udržuje samostatnou verzi aplikace Zagat.

 

Zdroj: Techcrunch 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>