Menší zpravodajské weby spoléhají na Facebook

Tištěné noviny mohou být kvůli internetu umírajícím podnikem, ale díky Facebooku některé menší zdroje získávají větší množství návštěvníků. Studie zabývající se novinami a weby v Chicagu ukázala, že menší weby získaly polovinu návštěvníků přímo z Facebooku.

Studie zjistila, že sociální sítě jsou životně důležité pro menší blogy a stránky, které získávají čtenáře prostřednictvím liků, sdílení a diskuzí. Větší stránky si již vybudovali jméno díky celým desetiletím tištění novin. Celkově 18,9% všech návštěvníků Chicagských zpravodajských webů všech velikostí přichází z Facebooku.

Studie od Chicago Community Trust napovídá, že více vydavatelů a bloggerů  by se mělo zaměřit na Facebook jako cestu, jak distribuovat novinky a přivést na stránky více návštěvníků:

Využijte sociální média jako zdroj návštěvníků. Zejména pro malé weby je momentálně vlastní stránka na Facebooku stejně důležitá, jako stránka domovská. Věnujte svůj čas a pozornost získávání liků pro vaše stránky. A aktualizujte tránku často.

 

(Poznámka překladatele – A my opravdu doufáme, že toto bude i případ našeho webu poté, co od 1. října 2012 spustíme naši marketingovou kampaň. Samozřejmě za využití Facebooku, Google+, Twitteru a dalších.)

Zdroj: Allfacebook

Odkaz na původní článek: Smaller News Sites Rely On Facebook For Exposure

Autor původního článku: Justin Lafferty

Překlad: iTechHub

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>