Motorola si stěžuje na Apple. Věc prověří ITC

Již skoro před měsícem Motorola Mobility (vlastněná společností Google) podala Mezinárodní obchodní komise Spojených Států (U.S. International Trade Commision – ITC) ve Washingtonu. Dnes ITC oznámila své rozhodnutí prověřit tvrzení společnosti Motorola. Cílem Motoroly v této soudní při je dosáhnout zákazu importu hardwaru do USA. Apple údajně porušuje 7 patentů Motoroly. Pozoruhodné je, že tato pře se netýká modelů iPhone 5, 4S nebo nového iPadu s možností připojení k 4G, protože tyto zařízení využívají jiné patenty, mimo nároky Motoroly.

Jak poznamenává Florian Mueller z FOSS Patent, patenty o které se jedná, nejsou z kategorie nezbytných pro výrobní proces, což dává Googlu/Motorole jen malou šanci, že ITC skutečně zakáže dovoz.

Apple nedávno vyhrál přes 1 miliardu dolarů v soudní při se Samsungem, ale téměř každý veliký hráč na mobilním trhu je nyní zapojen do patentových pří podobného rázu. Pro Motorolu je však tento soudní spor prvním agresivním krokem od doby, kdy ji převzal Google. S touto akvizicí Google získal přístup k 17000 patentů Motoroly a s tím i lepší možnost chránit rozvoj systému Android a své další mobilní projekty. ITC bude ale trvat minimálně rok, než v této při rozhodne.

Úplné znění prohlášení ITC zde.

Zdroj: TechCrunch

Původní článek: ITC Says It Will Formally Investigate Motorola’s Patent Complaint Against Apple

Autor původního článku: Frederic Lardinois

Překlad: iTechHub 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>