Opera 12.10 pro desktopy přichází s vylepšeními, podporou SPDY a WebSocketu a podporou Win 8 a OS X.

Opera nedávno spustila novou verzi svého prohlížeče pro stolní počítače. Verze 12.10 je rychlejší a přináší i technická vylepšení, včetně podpory SPDY protokolu a WebSocket API. Společnost si ale zároveň uvědomuje, že dnešní uživatelé „chtějí relevantnější obsah, chtějí ho rychleji a pokud možno bez nutnosti prohlížet hromadu stránek při snaze dostat se ke zprávám, emailům, nebo jinému obsahu o který stojí.“

Aby uspokojila tyto touhy, Opera 12.10 nyní umožňuje vývojářům psát účinnější rozšíření. V dnešním oznámení o příchodu nové verze prohlížeče Opera vyzdvihuje rozšíření umožňující rychlejší připojení k Twitteru, Facebooku, Pinterestu, StumbleUponu, Readbility, Gmailu, Kalendáři Google a TEDu.

Pro vývojáře je také nová podpora množství API, včetně Resource Loader API, Context Menu API pro rozšiřování menu po zmáčknutí pravého tlačítka myši a čím dál tím více populární WebSocket API. Opera nyní také podporuje ICC  profily a management.

Pro uživatele jsou mezi nejzásadnějšími zlepšeními podpora pro Retinu na Macích, stejně jako možnost použití Notification centra v OS X Mountain Lion a zabudovaná funkce sdílení.

Pokud již vlastníte zařízení se systémem Windows 8 a dotykovou obrazovkou, Opera vám umožní využívat pinch-to-zoom v dektop/klasickém módu Windows 8. Již dříve v průběhu tohoto roku Opera uvedla, že bude vyvíjet verzi Metro svého prohlížeče pro desktopy, ale v dnešním oznámení o tom nepadla ani zmínka.

Operu 12.10 si můžete nyní stáhnout pro Windows, Mac, Linux a FreeBSD.

Seznam veškerých změn v Opeře:

-rozšířená podpora pro Mac. Opera 12.10 nyní podporuje Notification Center v nejnovější verzi OS X a také podporuje Retina displeje. S novou verzí OS X, zvanou Mountain Lion, Opera 12.10 využívá vestavěnou možnost sdílení – možnost sdílet vaši oblíbenou stránku snadno a rychle prostřednictvím Twitteru nebo mailu.

 

-Vestavěná podpora protokolu SPDY pro zlepšení a zabezpečení připojení.  Gmail a Twitter již SPDY využívají pro doplnění http protokolu.

 

-WebSocket API je podporováno. Opera nyní navíc podporuje ICC profily a management.

 

-Podpora Flexboxu a @supports, aby vývojáři mohli lépe ovlivnit vzhled své stránky v prohlížeči koncového zákazníka.

 

-Podpora dotykového ovládání a pinch-to-zoom ve windows 8.

 

-Opera turbo je vaším přítelem v případě pomalého připojení.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>