Smartphonů Samsung Galaxy S III se prodalo již 30 milionů

V pondělí Samsung oznámil, že od uvedení na trh prodal po celém světě už 30 milionů smartphonů Galaxy S III. Galaxy S III se tak stal doposud nejlépe prodávaným telefonem firmy Samsung.

Pro porovnání, Samsung prodal během prvních sto padesáti dnů 10 milionů telefonů Samsung Galaxy S II (předchůdce S III). Můžeme tedy zřetelně vidět, jak moc vzrostla meziročně poptávka po vlajkové lodi firmy Samsung.

Ačkoliv jsou tato čísla působivá, celkem pravděpodobně bude Samsung zaostávat za svým největším konkurentem Applem a jeho telefonem iPhone 5.  Analytici ve většině případů očekávají, že za 4. čtvrtletí stihne Apple prodat mezi čtyřiceti a padesáti miliony iPhonů a to je ještě nutné připočítat miliony zařízení prodané během toho jednoho týdne, kdy byly iPhony k dispozici v září.

Je ale nutno poznamenat, že Galaxy S III je jen jeden z mnoha smartphonů, které Samsung nabízí. Například Galaxy Note II je také velmi dobře prodávaný model. Za o něco málo víc než jeden měsíc, se jich prodaly 3 miliony kusů. Celkově Samsung prodal za minulé čtvrtletí dvakrát více smartphonů, než Apple.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>